Nechutné české vězení se mu zdá být lepší alternativou, jak říká v rozhovoru v MF DNES, v sobotu 23.5.2015.
Rozhovor má titulek: Žiju jako s rakovinou. A hned v prvním odstavci rakovinu pan doktor Rath zmiňuje. (Cituji) „Člověk se s tím musí naučit žít, stejně jako třeba s rakovinou.“ (konec citace)
A pokračuje dále (cituji):
„Tohle je podobné. Má to psychologické fáze. Nejdříve odmítání. Pak rezignace. Pak smíření.“ (konec citace)
Tomu rozumím. To, z čeho je David Rath obviňován, možná nejprve odmítal. Pak ale rezignoval. A nakonec se s tím smířil.
Nenapadlo vás v průběhu vaší kauzy utéct, zní další otázka.
Protože jedna z předcházejících odpovědí Davida Ratka byla (cituji):
„Já jsem stoprocentně přesvědčený, že vůči mně neexistuje jediný přímý důkaz…“ (konec citace), čekala bych, že jeho odpověď na otázku o útěku, bude jednoznačná.
A proč bych někam utíkal, když vůči mně neexistuje jediný přímý důkaz?
David Rath ale odpověděl jinak (cituji):
„Kvůli globalizaci už skoro není kam utéct. Já si dokonce myslím, že pan prokurátor věří – jelikož celý život žil za ostnatými dráty – že stačí utéct do Německa a a byl by pokoj. Dneska není kam utéct…“ (konec citace)
Jak vás zasáhlo úmrtí Stanislava Grosse? Jeho nemoc část veřejnosti bere jako příklad božích mlýnů, zní další otázka obsáhlého rozhovoru, který zabírá celou třetí stranu v MF DNES, a autory jsou Adéla Paclíková a Jakub Pokorný.
Odpověď Davida Ratha je tato (cituji):
„To není pravda. Spousta nacistických zločinců se dožila devadesáti šesti let… (konec citace)
Když jsem celý rozhovor dočetla, zavzpomínala jsem, kdy jsem Davida Ratha viděla osobně, poprvé a zatím naposledy.
Bylo to den po komunálních volbách v roce 2010. Změna pro Kolín tehdy získala z 27 míst v zastupitelstvu, osm zastupitelských křesel (jedno bylo i mé). Změna pro Kolín získala nejvíce zastupitelů, Změna pro Kolín tedy vedla koaliční jednání. Na jednání s ČSSD přišlo šest zvolených zastupitelů za ČSSD, středočeský hejtman David Rath (ČSSD) a starosta vesnice Cerhenice (kousek od Kolína), Marek Semerád (ČSSD).
http://kolin.prubezne.cz/zpravy/533-ziska-cerhenicky-starosta-marek-semerad-anticenu-ropak-za-rok-2014.html
Změna pro Kolín plánovala vytvořit koalici s TOP 09 a s hnutím Kolíňáci. Získala by tak 15 zastupitelů, a měla by ve dvaceti sedmi členném zastupitelstvu, většinu.
„Pokud nepůjdete do koalice s ČSSD,“ oznámil nám David Rath,“dostanou všichni doktoři ve vaší koalici, výpovědi z kolínské nemocnice.“
Doktorů, kterých se toto jeho oznámení týkalo, bylo asi osm. Jeden z nich odstoupil ze zdravotních důvodů, ostatní zůstali, výpovědi od Davida Ratha nedostali a ČSSD na kolínské radnici, odešla do opozice.
Kolín byl u Středočeského kraje, až do května 2012, odstrkovaným dítětem, které marně žadonilo, aby na něho „zlá macecha“ nebyla tak zlá. V květnu 2012 byl David Rath zatčen a zlá macecha se časem konečně změnila v matku přijatelnou.
Komunální volby 2014, vyhrála Změna pro Kolín s kolosálním počtem volebních hlasů. Získali jsme 64%. Stala jsem se opět zastupitelkou.
Zatímco Davida Ratha jsem od podzimu 2010 nepotkala, starostu kolínské vesnice Cerhenice, Marka Semeráda (ČSSD), jsem „potkala“ 29. 4. 2015.
Šla jsem ten den kolem půl čtvrté, po kolínské Pražské ulicí, fotila jsem si půvabná kolínská zákoutí, a byla jsem už skoro u náměstí, když u chodníku zastavilo auto se staženým okénkem. Za volantem seděl mladý muž kolem pětatřiceti let, který si se mnou začal „povídat“.
„Píšeš strašný sračky,“ řekl. Zdálo se mi, že jsem špatně slyšela.
„Prosím?“
„Že píšeš strašný sračky,“ opakoval. Někoho mi připomínal, ale nevěděla jsem, koho.
„A kdo jste?“ Podivil se.
„Ty mě nepoznáváš?“
„Ne.“ Otočil se, abych ho viděla z profilu.
„Ty mě fakt nepoznáváš?!“
„Nepoznávám. A můžu si vás vyfotit?“
„Vyfoť si mě, ty krávo,“ vyrazil ze sebe a rychle odjel směrem k náměstí. A mně v tu chvíli došlo, kdo to byl…
http://fuchsova.blog.idnes.cz/c/463272/david-rath-nechce-zit-mezi-krovaky-ci-pygmeji.html