KDO JSME

Změna pro Kolín (politické hnutí), vzniklo v roce 2009 jako sdružení obyvatel Kolína, z nichž se předtím až na výjimky nikdo politicky neangažoval. A to ani za komunistického režimu, ani po něm.

Účastnit se volebního klání nebylo jednoduché. Pokud chtěla být Změna samostatným nezávislým subjektem, který nebude z krajské či vyšší úrovně ovlivňován aparátem zavedených politických stran, museli jsme zajistit dva tisíce tři sta podpisů kolínských obyvatel. Naštěstí se ve sdružení ZpK sešlo dost osobností, jejichž jména byla zárukou, že nejde o nové politické prospěcháře. Díky jejich zápalu pro věc a díky důvěře jejich okolí se podařilo podpisy sehnat.

PROČ ZMĚNA VZNIKLA

Sdružení, které začalo aktivně žít v listopadu 2009, vzniklo jako důsledek dlouhodobé a rostoucí nespokojenosti s vedením města.

Vzpomínáte, jak fungovalo předchozí vedení radnice? My nikoliv. Korupční skandály, úplatkářství, klientelismus. Je vám to málo? My už toho měli opravdu dost. Smutná pověst radnice, o které kolovaly historky, v nichž provize ze zakázek postupně rostla z deseti na dvacet i třicet procent. Chtěli jsme odpolitizování veřejné správy a konec klientelismu.

Kriminalita je dlouhodobý problém, se kterým zápasí vetšina města a obcí. Ale bylo jasné, že kolínské radní do roku 2010 tento problém příliš nezajímal. Bylo potřeba změny.

Vadil nám dluh města, který nikdo neřešil, utrácení za nesmysly místo oprav, po kterých volaly kolínské silnice. Vypovězení extrémně drahých a nevýhodných smluv bylo naší prioritou(např.právní služby – dříve za 10 mil.ročně, nyní za 2 mil.).

Poslední kapkou byla korupční kauza Romana Pekárka, někdejšího místostarosty, odsouzeného za miliónový úplatek v souvislosti s nevýhodným prodejem městských pozemků.

VÝSLEDKY VOLEB 2014

Výsledky voleb v Kolíně do zastupitelstva obcí 2014

  • ZMĚNA pro KOLÍN - 20 zastupitelů
  • Kolíňáci - 2 zastupitelé
  • Komunistická strana Čech a Moravy - 2 zastupitelé
  • ANO 2011 - 2 zastupitelé
  • Česká strana sociálně demokratická - 1 zastupitel

NAŠE CESTA

Naše cesta
2009

ZALOŽENÍ ZMĚNY PRO KOLÍN

Sdružení, které začalo aktivně žít v listopadu 2009, vzniklo jako důsledek dlouhodobé a rostoucí nespokojenosti s vedením města.

2010

VOLBY 2010

Změna pro Kolín se stává vítězem komunálních voleb, získává 8 zastupitelských míst, starostou města se stává lídr kandidátky Vít Rakušan.

2014

VOLBY 2014

Změna pro Kolín se stává vítězem komunálních voleb s 63 procenty hlasů a získává 20 zastupitelských mandátů z celkových 27.  Starostou se opětovně stává Vít Rakušan a prvním místostarostou Michael Kašpar, rovněž člen ZpK.

09/2015

REKONSTRUKCE VODÁRNY

12/2015

ZÁKAZ HAZARDU

04/2017

REKONSTRUKCE AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽI

Vedení města v barvách ZpK plní další z předvolebních slibů a zahajuje modernizaci autobusového nádraží v předpokládané výši 45 miliónů, přičemž 90 procent bude pokryto dotací EU.

08/2017

NEJVĚTŠÍ INVESTICE

Město Kolín získává největší dotaci v historii města ve výši 90 miliónů a na opravu okolí Chrámu Sv. Bartoloměje

09/2017

REKONSTRUKCE TERAS MSD

Současnost
NAHORU